Filtresiz doğal güzelliğini keşfet!

Son güncelleme: 2024-02-15 10:40:54

Her kadın kusursuz bir cilt görünümü ister. Sabah aynaya baktığında, önemli bir buluşmaya giderken ya da bütün günü pijamalarıyla evde geçirirken… Telefonlarımız hayatımızı kolaylaştıran araçlarken sosyal mecralarda her daim mükemmel görünmek zorunda olduğumuzu hissettiren filtreleri hayatımıza soktuğundan beri cildimizin her zaman kusursuz görünmesini istiyoruz.

Filtresiz doğal güzelliğini keşfet!

Her kadın kusursuz bir cilt görünümü ister. Sabah aynaya baktığında, önemli bir buluşmaya giderken ya da bütün günü pijamalarıyla evde geçirirken… Telefonlarımız hayatımızı kolaylaştıran araçlarken sosyal mecralarda her daim mükemmel görünmek zorunda olduğumuzu hissettiren filtreleri hayatımıza soktuğundan beri cildimizin her zaman kusursuz görünmesini istiyoruz. Bu yüzden birçoğumuz kamera filtresi bağımlılarına dönüşmüş durumdayız. Hatta Amerika’da yapılan bazı araştırmalara göre estetik merkezlerini ziyaret eden kadınların %80’i kamera filtresi ile çekilmiş fotoğraflarını doktorları ile paylaşarak böyle görünmek istiyorum diyor.

Neden filtre bağımlılarına dönüştük?

Gelinen noktada ne yazık ki tüm başarılarımız sosyal medyadaki takipçi sayımızla, ne kadar gezdiğimizle, ne paylaştığımızla hatta ne pişirdiğimizle ölçülmeye başladı. Güzellik kavramı tüm kadınların aynı vücut ölçülerine hatta aynı burun ve dudak yapısına sahip olması gereken bir zorundalık haline geldi. Filtreler ise bu zorundalıkları hayata geçirebilmemiz için bize kestirme yollar sunuyor. Burnumuzu kaldırıyor, pürüzsüz bir cilt görünümü verirken etrafımızda gezinen kelebeklerle pozitif görünümümüze pozitiflik katıyor.

Her zaman pozitif olabilir miyiz?

Sahi her zaman pozitif olabilir miyiz? Gülmek, kahkaha atmak bir ihtiyaçken ağlamanın, karşımıza çıkan olumsuzluklara tepki vermenin bugün de mutsuz bir gün olsun ya demenin çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyoruz. Her zaman mutlu olamayacağımız gibi her zaman kusursuz da görünemeyeceğimizin farkında olmalıyız. Belki böylelikle filtrelerin arkasına saklanmaktan da vazgeçeriz.

Filtresiz doğal güzelliğini keşfetmenin şimdi tam zamanı!

Her kadın güzeldir ama hak ettiği özeni kendine gösterdiği sürece.

Hava kirliliği, uykusuzluk, düzensiz beslenme, az su tüketimi gibi faktörler cildimizi olduğundan daha cansız, gözeneklerimizin daha derin, göz altı morluklarımızı daha koyu gösteren başlıca nedenler. Cildimize ihtiyacı olduğu bakımı özenli bir şekilde sunduğumuz sürece filtrelere de ihtiyacımız kalmayacaktır!

Kendinize vakit ayırmanın en güzel yöntemlerinden biri olan cilt bakım ritüellerini etkili içeriğe sahip, doğa dostu ürünlerle yaparak çok daha iyi hissedebilirsiniz.